top of page
Insurance planing

תכנון פרישה

בתכנון פרישה כל אדם הוא עולם ומלואו ואין נוסחה אחת שמתאימה לכולם.

תכנון פרישה נכון היום יוביל אותך לעתיד בטוח יותר ועתיד בטוח וידוע = שקט נפשי.  

תהליך הפרישה

תכנון פרישה הוא שירות שעוזר לך להבטיח את העתיד שלך ושל משפחתך החל מהרגע בו אתה אמור לצאת לפנסיה ולחיות את חיי הפנסיה שלכם על סמך הכספים שחסכתם לאורך כל השנים. 

בסיום עבודה יש תהליך שלם של קבלת כספים / מענקים / בונוסים וקצבאות מהחברה בה סיימתם את עבודתכם, יש צורך להעזר בשרותיו של איש מקצוע על מנת לעשות סדר בכספים אלו. 

תיכנון נכון של התהליך יכול לעזור לכם למקסם את הפנסיה שלכם ולמצוא עבורכם את מסלולי הקצבה הטובים ביותר עבורכם, יש  מענקים רבים שניתן לקבל את הכספים ללא מיסים או להקטין את תשלומי המיסים שאתם אמורים לשלם למדינה ואת מסלולי ההשקעה הנכונים ביותר עבורכם.

 

תיכנון פרישה נכון רצוי לתכנן לפחות שנתיים לפני היציאה לפרישה, כיון שבתקופת זמן זו ישנה עדיין אופציה לבצע התאמות של התוכניות השונות או הכספים שאמורים להגיע ולהתאים אותם לצרכיכם.

למה חשוב לתכנן את הפרישה?

תהליך עזיבת העבודה והיציאה לפרישה מלווה, בהרבה תהליכים וקבלת החלטות כלכליות משמעותיות לאדם, יש חשיבות רבה להבין את כל התהליכים והשפעתם עלי, ולכן צריך להערך לכך ולהעזר באיש מקצוע אמין.

4

מפגש שלישי

מפגש שיערך לאחר חודשיים שלושה, מפגש אשר נעבור בו על כל התוכנית העדכנית שבנינו ביחד, ובדיקה האם יש צורך בתהליכים נוספים.

3

מפגש שני

מעבר על התוכנית והתאמתה עבורכם עד הפרט הכי קטן. 

 

העברת התוכנית לביצוע מול החברות השונות והגורמים השונים. 

2

ההכנות שלי

איסוף נתונים שלי – מהמסלקה הפנסיונית והר הביטוח והוצאת התוכניות עצמם ונתוני יתרות בנקאיות או השקעות אחרות שלכם, נתוני ביטוחי בריאות חיים וכו׳. ניתוח החומר ובניית תוכנית אישית עבורכם. 

1

מפגש ראשון

מפגש ראשון (רצוי שני בני הזוג) מפגש בו אנו מאפיינים את הצרכים והחלומות שלכם.

תהליך פרישה נכון כולל בתוכו

 1. בדיקת התיק הפנסיוני המלא שלכם , בדיקת  החסכונות, ביטוחים, נכסים, ירושות וכו׳. 

 2. מיפוי הצרכים שלכם – מה הרצונות שלכם לחיי הפרישה, בטווח הקצר והארוך, למשל מה רמת הכספים אשר אתם צריכים לחיי היום יום, כמה טיולים אתם רוצים בשנה, ומה העלויות שלהם, החלפת רכבים וגם מתנות לילדים – לוקחים הכל בחשבון. 

 3. בחינת אופציות הקצבה שלכם – השוואת התוכנית הקיימת שלכם מול האלטרנטיבות הקיימות בשוק, מבחינת גובה הקצבה שמתקבל מכל תוכנית, מסלול הקצבה – כמה קצבה תהיה לי בחיי, אבל חלילה יקרה משהו, מה ישאר למשפחה, מיקסום התועלות תוך התיחסות ספציפית למשפחה שלכם. 

 4. תכנון נכון של תאריך קבלת הקצבה – לא חובה לקחת את הקצבה באופן מיידי בעת הפרישה – יש חשיבות לתאר

 5. תיכנון מס קפדני על מנת למזער את תשלומי המס בפרישה – בתהליך פרישה מתקבלים כספים רבים חלקם כסכומים חד פעמיים וחלקם במונחי קצבה , יש חשיבות רבה לתיכנון נכון, על מנת להקטין את תשלום המס למדינה על כספים אלו ולהגדיל את הסכומים שמגיעים. 

 6. כחלק מתיכנון הפרישה נשארים כספים רבים בקופות גמל/קרנות השתלמות וחסכונות ויש חשיבות רבה לתכנן נכון את מסלולי ההשקעה של כספים על מנת שהכספים יהיו מושקעים במסלולי ההשקעה המותאמים לצרכים שלכם – כספים שמיועדים לטווח ארוך יכולים להיות מושקעים במסלולים הכוללים יותר מניות, ואילו כספים המיועדים לשימוש בטווח הקצר יהיו מושקעים באפיקים יותר סולידיים. 

 7. טיפול בכל הבירוקרטיה הקשורה לסיום העבודה – טיפול בטופסי ה- 161 וקיבוע הזכויות מול מס הכנסה, טיפול בקבלת הקצבה המתאימה מחברות הביטוח, ארגון כל קופות הגמל והחסכונות לפי התוכנית שנבנתה. 


 

בסיום התהליך תקבלו קובץ מיוחד המסכם את כל התהליך שעברנו, הכולל בתוכו את הקצבה השוטפת, גובהה  והאפשרויות להגדיל אותה, פירוט הכספים ההוניים לפי היעדים שקבענו וחלוקת הכספים לפי מסלולי ההשקעה השונים. במידה ויש כספים אשר אמורים להגיע בהמשך הדרך התיחסות גם אליהם בתוכנית. 

 

הכנה מיטבית לשנות הפרישה מחייבת היכרות מעמיקה עם התוכניות הפנסיוניות הרבות הקיימות בשוק, עם המס על הפנסיה הספציפי לכל סוגי התוכניות ומידע נוסף שלרוב לא זמין לפורש. תכנון וליווי מקצועי יכול להגדיל משמעותית את ההכנסה הצפויה בשנות הפרישה ולסייע להתאים את ההכנסה לצרכים הצפויים.

התוכנית

תוכנית תכנון פנסיוני פיננסי

התוכנית כוללת בתוכה את המרכיבים הבאים

השקעות כספים חסכונות פיננסים

 • בניית תמהיל השקעות התואם את התוכנית שנבנתה וביצוע התוכנית מול הגופים השונים

מימוש כספים חד פעמיים

 • ביצוע בקשות המשיכה מול הגופים השונים, בהתאם לתוכנית נבנת. 

 • ליווי תהליכי המשיכה עד קבלת הפידיונות. 

קבלת קצבה מחברות הביטוח / פנסיה

 • עזרה מול חברות הביטוח במילוי הטפסים עד קבלת הקצבה, בהתאם לתוכנית שנבנתה. 

טיפול בנושאי

מס הכנסה

 • הכנה ל-161 ו-161 א' – עזרה בקבלת הטפסים הנכונים מהמעסיק 

 • קיבוע זכויות
 • פריסת מס 

 • ליווי מול פקיד שומה לפי הצורך 

מוזמנים ליצור איתי קשר לתיאום פגישה על כוס קפה

bottom of page